SacensībasLatvijas čempionāts spēka trīscīņā (ar ekipējumu)

Latvijas čempionāts spēka trīscīņā  (ar ekipējumu)

Latvijas čempionāts spēka trīscīņā (ar ekipējumu)

Sacensībās tiks reģistrēti LR rekordi
Latvijas čempionāts
PL
Spēka trīscīņa

NOLIKUMS

Viens no senākajiem spēka sporta notikumiem Latvijā, kas norisināsies jau 31. reizi - Latvijas Čempionāts spēka trīscīņā. Šoreiz ekipētie sportisti satiksies Valmierā.

Sacensības beigušās
Sacensību direktors: Andrejs Rožlapa, , andrejs@sp.lv
Sacensību apraksts

Aizvien siltāku dienu tuvošanās pauerliftinga dzīvē Latvijā liecina, ka drīz noslēgsies pavasara sezona. Latvijas čempionāts spēka trīscīņā ar ekipējumu, kas norisināsies Valmierā no 2. līdz 3.maijam, būs noslēdzošais spēka trīscīņas čempionāts.

Valmieras 5. vidusskolas sporta zālē, Raiņa ielā 3, Latvijas čempionāta pirmajā dienā sacentīsies sievietes, seniori un open grupu sportisti. Otrajā dienā uz sacensību startu dosies jaunieši līdz 18 gadu vecumam un juniori līdz 23 gadu vecumam. Abās dienās sacensības sāksies plkst. 11.00. Komandām un individuālajiem sportistiem pieteikumi jāiesūta līdz 28. aprīlim interneta vietnē http://piedalies.sp.lv/.

Sportistiem ir ļauts izmantot specializēto ekipējumu, kas atbilst Starptautiskās Pauerliftinga federācijas (IPF) noteikumiem. Ekipējums nozīmē, ka sportists izmanto, piemēram, jostu, ceļgalu, roku saites, spiešanas kreklu vai triko pietupieniem un svaru stieņa vilkmei no zemes. Starptautiskā Pauerliftinga federācija ir izstrādājusi noteikumus par atļauto ekipējumu sacensību laikā, kas jāņem vērā arī Latvijas Pauerliftinga federācijas organizētajās un atbalstītajās sacensībās Latvijā. Ekipējuma uzvilkšana, īpaši spiešanas krekla un triko, prasa no katra sportista īpašas pūles un pat pašu izstrādātas metodes, kā ātrāk un ērtāk „tikt iekšā” ekipējumā. Gan triko, gan spiešanas krekls ir izgatavots no ļoti stingra auduma, tāpēc nereti sportisti izmanto plastikāta maisiņu vai elastīgu bikšu nogrieztus galus, ko uzvelk uz rokām vai kājām, lai krekls vai kostīms labāk uzslīd uz ķermeņa. Tiek uzskatīts, ka bērnu pūderis un ūdens izsmidzināšana uz spiešanas krekla vai triko ļauj ērtāk to uzvilkt. Lai uzsietu saites uz kājām pareizi, dažkārt ir nepieciešama citu sportistu palīdzība. Ekipējuma uzvilkšanā sportisti vairs nav konkurenti, bet gan kļūst par atbalstītājiem un vērtīgiem palīgiem. Šīs pūles ir tā vērtas, lai izvairītos no traumām, ceļot ļoti smagus svarus, kā arī ekipējums var būtiski paaugstināt rezultātu.

Latvijas čempionāts Valmierā būs valsts mēroga sacensības, tāpēc sacensību dalībniekiem būs iespēja reģistrēt jaunus Latvijas rekordus un apstiprināt kvalifikācijas normu izpildi līdz sporta meistara kvalifikācijai. Ņemot vērā sportistu sniegumu, tiks veidota izlase startiem ārpus Latvijas.

Latvijas Pauerliftinga federācija atgādina, ka sacensības vērot klātienē Valmieras 5.vidusskolas sporta zālē ir aicināts ikviens sporta entuziasts un līdzjutējs. Ieeja sacensībās ir bezmaksas. Video un rezultātu tiešraide no sacensībām būs pieejama interneta vietnē http://goodlift.info/.

Sacensības organizē Latvijas Pauerliftinga federācija sadarbībā ar biedrību „Spēka Pasaule”. Sacensības atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija, Valmieras pilsētas dome un interneta veikals http://veikals.sp.lv/

Atbalstītāji
Valsts
Atbalsti spēka sportu - iepērcies!
Z truck
Valmieras pilsētas dome
Uzturs Veselībai

    Sacensību arhīvs