SacensībasLatvijas Čempionāts svaru stieņa spiešanā uz atkārtojumu skaitu - RĪGAS KAUSS

Latvijas Čempionāts svaru stieņa spiešanā uz atkārtojumu skaitu - RĪGAS KAUSS

Latvijas Čempionāts svaru stieņa spiešanā uz atkārtojumu skaitu - RĪGAS KAUSS

Sacensībās tiks reģistrēti LR rekordi
Latvijas čempionāts
BPR
Spiešana guļus (reizes)

NOLIKUMS

28. maijā vasaru iedārdinās nu jau par kārtīgu un labu tradīcīju kļuvušais Latvijas čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu. Sacensības norisināsies radošajā Spīķeru Kvartālā.

Sacensības beigušās
Sacensību direktors: Vitālijs Dubovs, 29526301, extrim@sp.lv
Sacensību apraksts

Šonedēļ 10 gadu jubileju svinēs Latvijas čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu. Iepriekšējos gados sacensības bija pazīstamas arī kā Lido Kauss, taču šogad tas būs Rīgas Kauss. Sacensības notiks sestdien, 28. maijā, Rīgā Spīķeru radošajā kvartālā ,Maskavas ielā 6. Sacensību sākums plkst. 11.30.

Kopš Latvijas Pauerliftinga federācijas sacensību kalendārā ir iekļauta svaru stieņa spiešana guļus uz atkārtojumu skaitu, sportisti ik gadu izrāda lielu interesi par šādu iespēju mēroties spēkiem. Šādas sacensības Latvijas čempionāta līmenī notiek tikai reizi gadā. Spēka izturība ir svarīga šajā disciplīnā, jo svaru stienis netiek noslogots ar ripu daudzumu, bet gan sportistiem noteikts svars jāuzspiež vairākas reizes pēc kārtas. Stieņa smagums vīriešiem ir sava personīgā svara apmērā, bet sievietēm - puse no sava svara. Sacensības notiek jauniešu, junioru, vīru, senioru un sieviešu konkurencē dažādās svara kategorijās.

Sacensības vēl spraigākas padarīs sportistu cīņa par jauniem Latvijas rekordiem. Vēl joprojām starp vīriem nepārspēts ir ventspilnieks Aleksandrs Malašonoks, kurš 2011. gadā savu svaru uzspieda 47 reizes. Dāmu konkurencē spēkā izturīgākā ir Digna Tuča, kura 2013. gadā pusi no sava svara uzspieda 107 reizes. Sportisti ir aicināti piedalīties sacensībās, lai pārspētu arī sacensību dalībnieku skaita rekordu par godu čempionāta desmitgadei. Līdz šim sportistu visapmeklētākās sacensības bija 2013. gadā. Toreiz sacensības pulcēja 193 atlētus no 38 komandām. Čempionātā ar kausiem apbalvos komandas absolūtajā vērtējumā - Latvijas vērtējumā un Baltijas vērtējumā.

Detalizētāks sacensību apraksts pieejams: http://www.powerliftings.lv/?page=comments&id=1497

Sacensības organizē Latvijas Pauerliftinga federācija sadarbībā ar biedrību „Spēka Pasaule” un biedrību „Arkan Sport”. Sacensības atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Live Rīga, Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums „Rosība” un interneta veikals http://veikals.sp.lv/

Atbalstītāji
Atbalsti spēka sportu - iepērcies!
Uzturs Veselībai
Live Rīga
Sporta klubs Arkan
Valsts Sportam
Izglītības un Zinātnes Ministrija
Latvijas Sporta Federāciju Padome
Rīgas Pilsēta

    Sacensību arhīvs