SacensībasLatvijas II Augstākās izglītības mācību iestāžu čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma

Latvijas II Augstākās izglītības mācību iestāžu čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma

Latvijas II Augstākās izglītības mācību iestāžu čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma

Latvijas čempionāts
PL
Spēka trīscīņa

NOLIKUMS

Jau 2. gadu norisināsies Latvijas II Augstākās izglītības mācību iestāžu čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma (Latvijas Studentu Čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma), kas kalpo kā neoficiāla studentu spēka atrādīšana pirms nākamā gada SELL spēlēm, kas 2016. gadā norisināsies Somijas pilsētā Tamperē (vairāk inforācijas par 2016. gada SELL spēlēm).

Sacensības beigušās
Sacensību direktors: Andrejs Rožlapa, , andrejs@sp.lv
Sacensību apraksts

Jau otro gadu notiks Latvijas Augstākās izglītības mācību iestāžu čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma. Sacensības notiks šī gada 28. un 29. novembrī Siguldas 1. pamatskolas sporta zālē, Pulkveža Brieža ielā 105. Latvijas Pauerliftinga federācija aicina studentus līdz 24. novembrim pieteikt savu dalību čempionātam http://piedalies.sp.lv/

Latvijas II Augstākās izglītības mācību iestāžu čempionātā aicināti piedalīties visu Latvijā akreditēto augstāko mācību iestāžu pilna vai nepilna laika koledžas, bakalaura, maģistra un doktorantūras programmu studenti, kā arī 2015. gada augstskolu absolventi, reģistrējoties uzrādot šo statusu apliecinošu dokumentu. Studentu sacensības Siguldā notiks reizē ar  Latvijas čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma. Studenti ir aicināti izmantot iespēju un turpat startēt arī Latvijas čempionātā. Sacensību nolikumi pieejami: http://piedalies.sp.lv/

Studentu sacensības notiks trīs disciplīnās – pietupienos ar svaru stieni uz pleciem, svaru stieņa spiešanā guļus uz horizontāla sola un svaru stieņa vilkmē no zemes ar stājas spēku. Studenti šajās sacensībās piedalīsies bez specializētā spēka trīscīņas ekipējuma. Sacensību dalībnieki varēs reģistrēt jaunus Latvijas studentu rekordus. Sacensību laikā tiks veikta arī dalībnieku atlase 2016. gada SELL spēlēm, kas norisināsies maija vidū Somijā, kā arī  Pasaules Studentu čempionātam spēka trīscīņā, kas jūlija vidū norisināsies Baltkrievijā. SELL (Suomi, Eesti, Latvija, Lietuva) studentu spēļu programmā spēka trīscīņa iekļauta būs jau septīto gadu, savukārt Pasaules Studentu čempionāts norisināsies pirmo reizi.

Latvijas Pauerliftinga federācija atgādina, ka sacensības vērot klātienē ir aicināts ikviens sporta entuziasts un līdzjutējs. Ieeja sacensībās ir bezmaksas. Video un rezultātu tiešraide no sacensībām būs pieejama interneta vietnē http://goodlift.info/.

Ideja par studentu sacensībām spēka trīscīņā bez ekipējuma radās pagājušajā gadā, ņemot vērā studentu vēlmi sacensties un labot rekordus ne tikai klasiskajā svaru stieņa spiešanā guļus sacensībās Universiādes ietvaros, bet arī atsevišķi spēka trīscīņā. 2014. gada novembrī Gulbenē reizē ar Latvijas čempionātu pirmo reizi notika arī Latvijas I Augstākās izglītības mācību iestāžu čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma. Toreiz sacensībās piedalījās 11 augstākās izglītības mācību iestādes. Daudzi studenti izmantoja iespēju labot studentu rekordus, jo līdz šim jaunus rekordus spēka trīscīņas disciplīnās studenti varēja uzstādīt tikai SELL studentu spēlēs.

Sacensības organizē Latvijas Pauerliftinga federācija sadarbībā ar Latvijas Augstskolu sporta savienību, „Siguldas Pauerliftinga Biedrību” un biedrību „Spēka Pasaule”. Sacensības atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija, Siguldas novada dome un interneta veikals http://veikals.sp.lv.

Atbalstītāji
Atbalsti spēka sportu - iepērcies!
Sporta klubs Arkan
Izglītības un Zinātnes Ministrija
Latvijas Sporta Federāciju Padome
Latvijas Augstskolu Sporta Savienība

    Sacensību arhīvs